Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Szanowni Państwo,

z radością informujemy o powołaniu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsza edycja zajęć rozpoczęła się w roku akademickim 2011/2012 i została zakończona w dniu 20 czerwca 2013 r. uroczystym rozdaniem dyplomów UTW.

Do podjęcia studiów zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów (50+), którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę z zakresu filozofii, teologii, historii i nauk społecznych.

Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjno - kulturalna pomoże Państwu w dalszym rozwoju zarówno naukowym jak i religijnym. Nigdy nie ma za późno na podjecie decyzji o dalszym kształceniu się. Historia mówi o wielu sławnych ludziach, którzy byli bardzo twórczy, także w latach podeszłych. Przykładowo, Michał Anioł mając 82 lata pracował nad konstrukcją bazyliki Św. Piotra, Verdi w wieku 80 lat skomponował komedię Falstaff, a angielski matematyk Whitehead zajął się filozofią po sześćdziesiątce.

Na emeryturze można więc być kreatywnym. Dowodem na to są choćby działające dziś, i cieszące się wielką popularnością, UTW w całej Polsce. Jako młody Uniwersytet Papieski cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tych uczelni, które już wcześniej podjęły tę szlachetną inicjatywę edukacyjną przeznaczoną dla osób na emeryturze.

Kierownik ds. UTW
Ks. dr hab. Jan Dziedzic, prof. UPJPII

Sekretariat Uniwersytetu Trzeciego Wieku
31-069 Kraków, ul. Bernardyńska 3, pok. 58
tel. (12) 428 60 30, wew. 937
tel. kom. 519 323 340
e-mail: utw@upjp2.edu.pl

Dni przyjęć:
wtorek: 12.00-14.00
czwartek: 13.00-15.00

 

Strona internetowa:
www.utw.upjp2.edu.pl

 
Rekrutacja na nowy rok akademicki:
4 maj - 30 wrzesień 2016 r.
 
Koszt studiów wynosi 80 zł za semestr.
 
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego